Volejte 373 730 950
Po - Pá 10:00-18:00

Inspirace pro abstraktní tetování

28. květen 2020

Nedávno jsme měli na streamu tatéra Fílu a na jeho obsah nyní navazujeme  článkem tematicky doplňujícím styl, kterému se  tatéři (nejen naši) věnují. 

Inspirace pro abstraktní tetováníInspirace pro abstraktní tetování

Dáte mi nejspíš za pravdu když napíši, že termín „abstrakt“ či „abstraktní umění“ všichni dobře známe. Co je ovšem abstrakt,  zda ho správně vnímáme a vysvětlujeme, to je už věc druhá. Zkusme  se společně krátce tématu věnovat. 

Jedná se o velmi rozsáhlý pojem pro umění. Jeho vnitřní pestrost záleží na  fantazii a pocitech umělce. V našem případě tatéra, který pomocí linií, barev, tvarů a textur štětců přetváří myšlenky na osoby, místa či objekty tak, jak mu jeho vlastní pojetí umění dovolí. Nejde o přesnou vizuální prezentaci, takže mají naši tatéři volnou ruku. Určité poselství či vzkaz je však alfou a omegou tohoto stylu.

Historický pohled  

Abstraktní umění můžeme nalézt i ve starověkých uměleckých dílech. Například kmenové vzory zvířat, trojúhelníkový znak pro horu či čárkování pro cestu k vodě. Před 20. stoletím byly například abstraktní prvky použity umělci k popisu, ilustraci nebo reprodukci světa přírody a lidské civilizace.  Jiný proud vychází ze skutečnosti, nezobrazuje ji konkrétně, nýbrž ji tvarově a barevně zjednodušuje. Oficiálně však začalo vznikat ve 20. století, kde byl jeho přímým předchůdcem a inspirací kubismus. Konstruktivismus, neoplasticismus, Bauhaus, de Stijl, rayonismus, suprematismus, kinetismus, op-art, nonobjektivismus, abstraktní expresionismus, minimalismus, to jsou další styly, ve kterých abstraktní umění můžeme nalézt. Mimo to je potřeba zmínit, že tento styl jde ruku v ruce s literaturou, hudbou, oborem psychologie, fyziky, optiky i dalších vědních oborů.  Příkladem propojení umění a společenského  pokroku je  například také  moravská malířka a grafička  Vladimíra Sedláková, která rozšířila možnosti geometrické abstrakce o využití v technických výkresech a digitalizaci.   

Volnost inspirovaná životem

Dalo by se říci, že jde o jakýsi étos volného myšlení  inspirovaného životem, vesmírem a vším co v sobě všichni máme zakódované, obklopuje nás a umělci to svým způsobem vyjadřují. Což není  nic jiného, než  vykreslení reality osobitým úhlem pohledu. Jen si vzpomeňme na útržky filmů, kde postava posuzuje, co v obraze nejspíš vidí a co tím umělec chtěl říct. Zkuste si někdy zajít do galerie a hluboce přemýšlet nad emocí vloženou do díla před Vámi. Zkuste požádat tatéra o dílo, které bude opravdu tou pravou abstrakcí pro Vás, Vaši pokožku ( a jen tak mimochodem, nezapomeňte ji ošetřit Tattoodermem????) a Váš život. 

Pro správný průběh hojení, péči o tetování a vaši pokožku, doporučujeme používat správnou after-care. Ještě žádnou nemáte? Tattooderm zajistí bezproblémové hojení nového tetování. Zároveň je naše kosmetika skvělým pomocníkem při následné péči pro udržení barev a zamezení vypadávání inkoustu z kůže. Buďte v tom s námi! 


Abstrakt Abstrakt
Abstrakt Abstrakt
Abstrakt Abstrakt
Abstrakt Abstrakt

Abstrakt Abstrakt
Abstrakt AbstraktFoto od:

Fíla Tattoo

Zdvyhl