Volejte 373 730 950
Po - Pá 10:00-18:00

Jak vybrat tatéra a na co si dát pozor

11. říjen 2019

Jedna z nejdůležitějších věcí na tetování je vybrat si to správné tetovací studio, salon, tatéra.

Jak vybrat tatéra a na co si dát pozorJak vybrat tatéra a na co si dát pozor

 Spousta z vás už od útlého věku okukuje první tetování u ostatních a těší se na první kérku. Nesmíte se ovšem nechat zlákat jen touhou a neměli byste si dovolit zabočit hned do prvního tetovacího studia, o kterém toho moc nevíte. S trochou štěstí sice můžete odejít s perfektně odvedenou prací, ale v druhém případě... třeba také ne.

Vynasnažím se uvést pár rad, které by mohly přispět k co nejlepšímu výběru.

Dopřejte tomu čas

Není kam spěchat. Touha po kérce, ale musíte myslet na to, že chcete být spokojení a třeba i pyšní na první dílo.

Navštivte pár studií

Udělejte si představu o tom, co vám nabízí okolní salony a jaké máte možnosti. Mrkněte na stránky, mrkněte do studia a zeptejte se tatérů na pár otázek. Prozkoumejte také jejich díla a zjistěte bližší informace. Jednoduše, ať víte do čeho jdete a zda se vám tatéři i osobnostně zamlouvají.

Prozkoumejte dílo pořádně

Nemusíte být zrovna umělci, abyste dokázali posoudit špatnou a dobrou práci. V dnešní době sociálních aplikací je navíc opravdu lehké chytit se do pasti pěkných obrázků. Mějte na paměti, že kruhy mají být kruhy – nikoliv ovály, barvy by měly být tučné a vyplněné, bez prázdných míst. Jde samozřejmě potom i o posuzování jednotlivých stylů versus práce jednotlivých tatérů. Objektivita je ve vašem úsudku důležitá.

Poslouchejte své přátele

Zeptejte se kolem sebe. Ať už Vaše rodina, přátelé nebo kolemjdoucí s krásným dílem po celém tělem, důležité je se zeptat. Oni nejlépe poradí podle svých vlastních zkušeností a mohou vám doporučit svého umělce.


K ochraně a údržbě vašeho stávajícího "neotraditional" tetování, ale i k péči o to čerstvé, se skvěle hodí krém Tattooderm Airless.

Čtěte dále: Jak vybrat motiv pro tetování?

O AUTORCE

Jsem mladá, potetovaná holka, která tráví nejraději čas na cestách s hudbou v uších, notebookem a svobodou ruku v ruce s dobrodružstvím. Zajímám se o IT, mám vášeň pro psaní, focení, design a samozřejmě tetování. Dále dělám jógu, miluji přírodu a vše s ní spojené. Jsem hyperaktivní workoholik!

Instagram: libu_krizova
Facebook: libu.krizova