Old school traditional tattoo

Old school traditional tattoo alias nadčasová tradiční Amerika. Ohraničené motivy bez stínování či snad jen s pouhým náznakem. Zarytá historie, která dýchá přes naši kůži už od 19. století na území Ameriky a Evropy. Je jasné, barevné, nestárnoucí a vždy bude vypadat skvěle. Old School není jenom styl, ale rovnou celé období.

 

Základní motivy tetování

Mezi původní motivy patřilo vše, co můžeme zahrnout do života námořníků. Jména a tváře milovaných, srdce a růže pro lásku, lana, provazy, lodě, motivy znázorňující nebezpečí i případně mořskou pannu uvězněnou v lahvi alkoholu. V tomto stylu najdeme i spousty motivů spojených s legendami o mořských nestvůrách, bozích moří a oceánů či čarodějnicích. V OST se odráží také hazardní život námořníků, nejrůznější hry nebo závislosti. Například kostky, karty, lehké děvy a peníze.

Další využívané motivy v OST

  • Mezi Old School tetování patří lebky, srdce, andělé, oheň, stuhy, hvězdy, blesky i různě vyobrazené ženy - Pin-up girl, dívka v obraze ďábla.
  • Delfíni, ptactvo a kompas pro správný směr, jakási ochrana námořníků před jakýmkoliv nebezpečím.
  • Ruce složené v modlitbě, kříže, holubice, vlaštovky, květiny - to vše se také používá ve staré škole jako jakýsi znak či amulet, který dokázal chránit námořníky před zlem.
  • Motiv lebky, který nám připomíná smrt a hodnotu života.
  • Mezi motivy najdeme také různé zbraně - nože, dýky, břitvy, apod.

Další specialitou tohoto stylu jsou texty a nápisy. Důležité a velké události, citace nebo v kombinaci se zajímavým portrétem nebo jiným motivem tvoří perfektní volbu pro stručné a velmi zajímavé vyjádření čehokoliv co jen chcete z tohoto stylu „vytáhnout“.

Otec staré školy Sailor Jerry

Otec staré školy Sailor Jerry (* 14. ledna 1911, Reno Nevada / ✝ 12. Června 1973, Honolulu Hawaii – ve věku 62 let), vlastním jménem Norman Keith Collins. Muž, jehož studio na Hawaii bylo oblíbeným místem nejen pro námořníky, kteří se sem měli možnost podívat, ale i pro spousty dalších lidí. Pokud znáte tradiční kořeněný rum Sailor Jerry, tak byste měli vědět i to, že je pojmenován právě po tomto muži, jednom z nejslavnějších amerických umělců minulého století.

Na začátku se Sailor učil tetovat od muže s přezdívkou „Velký Mike“, který pocházel z Aljašky. Ke konci let 1920 se setkal s člověkem z Tatts, Tomasem z Chicaga. Až teprve od něj se Sailor Jerry naučil ovládat strojek a svou práci tak opět posunul o něco dál. Později cvičil svůj um na fanoušcích heavy metalové skupiny Skid Row.

Za začátek používání jednorázových jehel vděčíme právě tomuto člověku. Díky rozvoji tetování a tetovacího světa v dané době, měl možnost vlastnit první studio s autoklávem a tedy i následnou sterilizací. Sailor Jerry navíc rozšířil paletu barev o své vlastní vyvinuté pigmenty. Čínská čtvrť v Honolulu, místo posledního Sailrova studia, se stalo prostorem mnoha tetovacích studií.

Odkaz Sailora Jerryho

Odkaz Sailora Jerryho můžeme vidět do dnes. Tradiční a vlastenecké „tetovačky“, jako je například americký orel, námořní hvězdy, mořské panny a ženské motivy, které měl obzvláště v oblibě, kotvy, láhve s alkoholem, rozbouřené vlny oceánu, divoké kočky, apod. Zbraně a mořské panny, tlusté čáry, odvážnější barvy a jemné stínování, to je styl Jerryho, který jde pořád slyšet ze zvuku strojků při tomto krásném stylu tetování.

A nakonec, víte proč Sailor Jerry? Protože měli doma neposedného oslíka Jerryho, jehož jméno využil a připojil k pozdějšímu „Sailor“. Toto jméno měl díky užívání v námořnické praxi.

Děkujeme za zaslání fotografií tatérům: Tondrik Tattoo, Thomassajmontattoo, Elis Tattoo


K ochraně a údržbě vašeho stávajícího "old schoolového" tetování, ale i k péči o to čerstvé, se skvěle hodí krém Tattooderm Airless.

O AUTORCE

Jsem mladá, potetovaná holka, která tráví nejraději čas na cestách s hudbou v uších, notebookem a svobodou ruku v ruce s dobrodružstvím. Zajímám se o IT, mám vášeň pro psaní, focení, design a samozřejmě tetování. Dále dělám jógu, miluji přírodu a vše s ní spojené. Jsem hyperaktivní workoholik!

Instagram: libu_krizova
Facebook: libu.krizova