Volejte 373 730 950
Po - Pá 10:00-18:00

Traditional new school – Neotraditional

3. říjen 2019

Někdy v 70. letech minulého století začal postupným vývojem vznikat styl, který nás odkazuje na starou dobrou školu, avšak s přídavkem nové energie a nápadů. Svěží extravagance se spojila s technikou tradičního amerického tetování s bohatou historií umění a řemesla. Prostě skvělé motivy, nový život přidaný do předmětů a také možnost osobitého přizpůsobení.

Traditional new school – NeotraditionalTraditional new school – Neotraditional


Základní motivy tetování

Z úcty ke staré škole pokračují známé a oblíbené vzory, které můžeme vidět v nové podobě, přičemž plochým a dvourozměrným už odzvonilo. Co to znamená? Tetování je více kreslenější a charakterizuje jedinečnost stylu.

A ty barvy, které přibyly! Vše totiž spočívá ve jasnějších a světlejších barevných schématech. Ať si vyberete jakýkoliv motiv, tak design obvykle zahrnuje ultra světle modrou, tmavě zelenou a různé odstíny fialové. Jsou extrémně barevné a krásné.

Nesmím opomenout také využívání 3D efektu. Díky stínování a integraci s pokožkou vytváří zajímavý trojrozměrný efekt. Přidáním silného obrysu a linií se zvyšuje kontrast jednotlivých částí tetování. Takže dohromady dostáváme kvalitní konstrukční prvek pro opravdu skvěle vypadající tetování.


Čemu za to vděčíme?

Japonisme a návrat k přírodě pomohl k dotváření nových podob a nastartování vlivu na neo-traditional tak, jak ho známe teď. Jste překvapení nebo jste to již tušili? Koncem let 1870 ovlivnila tetování informace o dílech Moneta, Degase a Van Gogha. Obchod se v té době ve prospěch Japonska velmi rozvíjel a tudíž mistři impresionismu ihned začali s vkládáním východní umělecké filozofie do své vlastní práce.

Umělci, kteří se bezkonkurenčně zapsali jako jedni z nejlepších?

  • Miss Juliet
  • Jacob Wiman
  • Jen Tonic
  • Antony Flemming
  • Hannah Flowers
  • Heath Clifford
  • Vale Lovette

Velké množství a rozmanitá portfolia stylistických nabídek vám umožňují si opravdu vybrat. Tak vybírejte a najděte si vlastní, pro vás charakteristický výraz tetování.


K ochraně a údržbě vašeho stávajícího "neotraditional" tetování, ale i k péči o to čerstvé, se skvěle hodí krém Tattooderm Airless.

O AUTORCE

Jsem mladá, potetovaná holka, která tráví nejraději čas na cestách s hudbou v uších, notebookem a svobodou ruku v ruce s dobrodružstvím. Zajímám se o IT, mám vášeň pro psaní, focení, design a samozřejmě tetování. Dále dělám jógu, miluji přírodu a vše s ní spojené. Jsem hyperaktivní workoholik!

Instagram: libu_krizova
Facebook: libu.krizova