Volejte 373 730 950
Po - Pá 10:00-18:00

Výběr stylu a motivu tetování

7. říjen 2019

Kde hledat inspiraci, co si vytetovat, aby člověk nelitoval? V první řadě doporučuji prohlédnout si opravdu důkladně nejrůznější styly, které tatéři nabízejí. Jako absolutní zastánce Tattoo komunity procházím pravidelně i historii tetování, možnosti v oblasti zahraničních tatérů, našich tatérů a hledám inspiraci, kde to jen jde.

Výběr stylu a motivu tetováníVýběr stylu a motivu tetování


Řiďte se tím, co se vám líbí, což je alfa omega všeho. Každoročně se již existující styly „aktualizují“, vyvíjí a tatéři velmi rádi experimentují, aby se odlišili a vtiskli své práci originalitu. Každý tatér má vlastní styl, stejně jako každý člověk má rád něco jiného. Nebojte se dopřát čas úvahám. Chcete přece, aby výsledek stál za to!

Existují styly, které jsou trendy a po nějaké době životnosti se vytratí. Potom jsou styly, které tady už tak trochu byly, jsou a budou. Občas se stane, že vlivem trendů a nových stylů současně dříve silné styly zeslábnou. U „zarytých klasik“ to bývá dočasné nebo působí jev pouze lokálně a jen v některých státech. Doporučuji udržovat si přehled, tedy pokud už nemáte jasnou představu o tom, co a u koho hledáte. Kamarádova kérka přece nutně neznamená, že ji musíte mít i vy a nakonec možná ještě spousta dalších. Nenechte se ovlivnit, pozdější nespokojenost už bude jen mrzet. I v tomto případě platí přísloví „Dvakrát měř a jednou řež“. Chci tím hlavně motivovat k promyšlenému výběru, základu spokojenosti s dílem tatéra.

Jak už jste si mohli přečíst v jiných mých článcích, tak pestrosti stylů, barvitosti i provedení se až tak meze nekladou. Od vklepávání barvy ostrou kostí pod kůži někde na ostrově až po strojky u známých a ceněných umělců. Tetování se dá „sbírat“ po celém světě. Vždy je ale důležité mít správné tatéry a nelitovat finálního rozhodnutí.

Hned v závěsu je správná péče o tetování. Tuto část bych rozhodně nepodceňovala. Rozhlédněte se, co aktuální trh nabízí. Ale pozor, cena není vodítkem pro správné rozhodnutí. Péče by určitě měla obsahovat aloe vera a panthenol. Čím více, tím lépe.

A kde hledat inspiraci?

Možností je víc než dost, výběr podle vlastního vkusu a očekávání je už vaše věc.

  • Můžete zvolit dílo již navrhnuté tatérem a poskytnuté k vytetování.
  • Knížky, časopisy, symboliky až po kroniky a nevím co všechno, každopádně těm starým knížkám s ďáblem na hlavní straně bych se možná, čistě pro jistotu, vyhnula.
  • Oblíbené jsou samozřejmě i sociální aplikace a aplikace využívající pics.
  • Instagram, Facebook, Pinterest (také inspirace mnohých tatérů, každopádně ne každý rád přizná, že odsud „tahá nápady“). Je také důležité si ujasnit, zda vadí či nevadí možnost klonování jednoho typu kérky. Lev je kupříkladu skvělý motiv a skvělé zvíře. Osobně dávám přednost originalitě, než „být dalším klonem“. Je to ale na vás. 
  • Samotné umění – tatéři milují práci a inspiraci spoustou úžasných malířů, malířek i jiných umělců. Takže proč nějaký nápad nevyužít? Neříkám ať běháte s Monou Lisou na zádech po bazénu, každopádně se poohlédněte, co nabízí i moderní umění. Pak společně s tatérem můžete využít techniku a koncept pozměnit.
  • Váš vlastní návrh. Víte, co chcete? Domluvte se s tatérem a vytvořte společný koncept. Pokud je to něco originálního, máte jistotu, že tatéra to bude o to víc bavit. Výzvy jsou přece skvělé.
  • Filmy, knížky, hudba, historie a vše co vás ovlivnilo. V poslední době jsou dost oblíbené. Pokud se Vám to líbí, víte, odkud čerpat. Určité styly sebevyjádření jsou tedy na místě.
  • Nápisy, texty, kaligrafie, rukopis, graffiti až po horror styl. To vše najdete na netu a nebo u lidí, kteří se tím zabývají.
  • Rodina – sami víte nejlépe, kde hledat. Důležité je přinést opravdu kvalitní a ostré fotografie, pak bude s výsledkem spokojenost (donesete na flash discu, v telefonu, pošlete na mail. Domluvte se s tatérem).
  • Zvířata, mazlíčci, flóra – fauna... Encyklopedie, živé fotky k dispozici na internetu, fotky domácích mazlíčků a opět v co nejlepší kvalitě.

K ochraně a údržbě vašeho stávajícího "neotraditional" tetování, ale i k péči o to čerstvé, se skvěle hodí krém Tattooderm Airless.

O AUTORCE

Jsem mladá, potetovaná holka, která tráví nejraději čas na cestách s hudbou v uších, notebookem a svobodou ruku v ruce s dobrodružstvím. Zajímám se o IT, mám vášeň pro psaní, focení, design a samozřejmě tetování. Dále dělám jógu, miluji přírodu a vše s ní spojené. Jsem hyperaktivní workoholik!

Instagram: libu_krizova
Facebook: libu.krizova